ایوانهو داستان تاریخی است از اواخر سلطنت ریچارد اول زمانی که ریچارد به اسارت طولانی اش درآمد و رعایا ناامید بازگشت او را نه امید که آرزو داشتند

ایوانهو مجموع رخدادهایی است که برای سدریک ، وونا ، جهود و ربکا ایوانهو و ریچارد در یک دوره زمانی رخ داده است و مانند بسیاری از رمان های   تاریخی بریتانیا بر بازگشت ریچارد تکیه دارد و اما داستان…

در اشبی یکی از توابع استان لستر برقرار است و گروه زیادی از شوالیه های نامدار برای شرکت درآن راهی هستند. در این میان یکی از شهسواران معبد به همراه راهب  آیمر به خانه سدریک  می روند و از مهمان نوازی او بهره می برند اما دلیل اصلی آن ها ملاقات  یکی از زیباترین زنان دوران روونا است که فرزند سدریک است.

در راه با زائری از بیت المقدس همراه شده و همه با هم به سرای سدریک  می روند و  جهود نیز بر حسب اتفاق بر آنها وارد می شود. در میان شام بحث در مورد مسابقه رخ می دهد و سخن از شجاعت ایوانهو می شود و وونا که دل به عشق او بسته است به همراه زایر برای پیروزی اش در مسابقات با شهسوار شرط می بندد. زائر معبد که همان ویلفرد ایوانهو  با نام شوالیه محروم از ارث و با سکه هایی که جهود به او کمک می کند پا به مسابقات گذاشتند و از سوی پرنس جان  فرد پیرور معرفی شده ، اسب جنگی  شاهوار در یافت می کند.

 راه بازگشت از مسابقات ایوانهو جهود و ربکا همراه شده اند و از سوی دیگر سدریک و دوستانش  آنها را همراهی می کند و به دست راهزنانی می افتند که هر یک از راهزنی اش سهمی می خواهد.فردون دوبوف ثروت جهود ، برایان دو بو گیلبرت که همان شهسوار معبد بود عشق ربکا را می پذیرد.

درخواست کتاب

  • کتاب های صوتی در صورت وجود ارسال می شود و در صورت نبود، فایل پی دی اف ارسال خواهد شد. شما با انتخاب گزینه زیر فقط اولویت رو مشخص میکنید.